Motocyklové pneumatiky

Motocyklové pneumatiky

Mnohokrát prověřeným pravidlem u motocyklových pneumatik je, že dobrá, správně zvolená pneumatika, je základem slušného svezení. U motocyklů platí, že přilnavost, je to, čeho nemá žádný motocykl nikdy dost. Z tohoto důvodu je dobré věnovat výběru pneumatik obzvláště velkou pozornost. Nejde jen o Vaší bezpečnost, která je vždy na prvním místě, ale i o poměrně velkou investici, kterou případná nehoda způsobí.

U motocyklových pneumatik se setkáte s několika různými druhy značení. Nejčastěji se můžeme setkat s klasickým metrickým značením obdobným jako u automobilových pneumatik.

120/70ZR17 58W Dunlop Sportmax Qualifier 2

První údaj zde udává šířku profilu pneumatiky. Číslovka za lomítkem udává výšku profilu pneumatiky v procentech poměr výšky a šířky profilu. Dalším údajem je průměr ráfku, uvedený v palcích. Posledním údajem, který na pneumatice naleznete, je zátěžový a rychlostní index. Ten udává maximální povolené zatížení a rychlost pneumatiky a hodnota indexů by neměla být překročena. V neposlední řadě je také uveden výrobce pneumatiky a název dezénu.

Značky pneumatik

V naší nabídce se setkáte s pneumatikami od prověřených a kvalitních výrobců světových značek. Nevíte-li si rady s výběrem těch nejvhodnějších motocyklových pneumatik neváhejte nás kontaktovat s dotazem případně s poptávkou vámi používaných rozměrů.


Kontaktní formulář:

Zašlete nám svůj dotaz, rádi vám na něj odpovíme.