POLOŽKY V KOŠÍKU
0ks
CELKOVÁ CENA
0,-
24/48h
DOPRAVA s DPD

Přepravní podmínky Obchodní podmínky

Plechové a hliníkové disky

Plechové a hliníkové disky
Disky

Alu. kola/disky jsou často hovorově nazývány jako litá kola nebo elektrony, přičemž pokaždé myslíme to samé, tedy kola ze slitiny hliníku a dalších lehkých kovů odlitá jako jeden kus.
Dodáváme litá kola jak evropských výrobců jako AEZ, DOTZ, Dezent, Borbet nebo Ronal, kteří garantují kvalitu a všechny potřebné homologace pro provoz kol v EU, ale jsme také schopni dodat speciální kola od výrobců jako Vossen, Replica, 3SDM, Rotiform. Pro naše zákazníky to znamená jistotu a bezpečná hliníková kola.

vyrobci disků

Rozměr disku - 9,5Jx20 5/120/63 ET 40

9,5 - šířka disku v palcích (9") J - typ patky ráfku, ještě může být patka "B" 20 - průměr disku v palcích (20") 5 - počet šroubů (děr v ráfku) 120 - průměr roztečné kružnice upevňovacích šroubů 63 - průměr středící díry disku (označuje se také jako NB nebo CB) a udává se v milimetrech.

Každý výrobce používá jinou velikost středové díry. V případě různého průměru na automobilu a na kole se používají tzv. středící kroužky – bez nich by kolo při jízdě vibrovalo.

ET 40 - vzdálenost dosedací plochy kola od pomyslné roviny středu disku; čím větší je zális, tím je kolo více schované pod blatníkem.

Nevíte-li si rady s výběrem těch nejvhodnějších disků na váš vůz neváhejte nás kontaktovat s dotazem případně s poptávkou vámi používaných rozměrů.

Značení disků

Kontaktní formulář:

Zašlete nám svůj dotaz, rádi vám na něj odpovíme.